Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc.warszawa@gmail.com      abc@warszawska.info


501 153 348

Autorska Bibliografia Blog Ciekawostki

Firma

Reklama

Spis ulic

 

    Piwna 4a

 

Bar restauracyjny "Karmnik" - pod gołębiami - to idealne miejsce dla Ciebie.
Znajdziesz tutaj doskonałe koktajle, pyszne jedzenie, oryginalne shoty.
Nasz bar to świetne miejsce na before party przed imprezą. Znajduje się w sercu Starego Miasta, w najpiękniejszej
i najstarszej zabytkowej części Warszawy. W weekendy możesz się tu pobawić ze znajomymi przy muzyce DJ-ów. Cyklicznie odbywają się tu też spotkania oraz wieczory tematyczne: giełda alkoholi, śledzik na stojąco, noc tatarożerców, miss pieczystej, carska uczta.
Możemy zorganizować też imprezę dla Was: wieczorek kawalerski, urodziny, imprezę integracyjną.

 

PIWNA NR 4a, hip. 24. Pierwotnie tylna oficyna kamienicy ul. Świętojańska nr 7 (tamże zob. właściciele). 1630 dom drewniany, parterowy z poddaszem, dwuizbowy z sienią, zniszczony 1659. Kamienica wzniesiona pod koniec w. XVII przypuszczalnie przez ówczesnych właścicieli Witthoffów. 1743-90 trzykondygnacjowa, pięcioosiowa.
Po zniszczeniu 1944 zachowane piwnice, część parteru i fasada do gzymsu wieńczącego. Odbudowana po rozebraniu części naziemnych 1952-53 wg proj. Haliny Kosmólskiej, w nawiązaniu do stanu sprzed zniszczenia. W zrekonstruowanej fasadzie zaprojektowano na nowo otwory przyziemia, odtworzono dawny układ parteru i sklepienia. -Trzykondygnacjowa z mieszkalnym poddaszem. Piwnice nowożytne, wewnątrz odkryta studnia.
 


ozdoba portalu

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK